Hoppa till sidans innehåll

Sweden 7s SM-slutspel spelschema

05 JUL 2016 21:11
Här kommer spelschema för Sweden 7s SM-slutspelet den 9-10 juli.
  • Skapad: 05 JUL 2016 21:11

Sweden 7s Gruppspel
SM-veckan i Norrköping

  Herr   Dam  
Lag Grupp 1 Grupp 2 Grupp 1 Grupp 2
1 Exiles Pingvin Göteborg Exiles Ladies
2 Vänersborg Södertälje Uppsala Malmö
3 Hammarby Spartacus Pingvin Vänersborg
4 Göteborg Troján Kalmar Södra Lugi Lions

 

Lördag 9 juli

    Hemmalag   Bortalag
10:00 Herr 1 Sthlm Exiles RFC - Vänersborgs RK
10:20 Herr 2 Pingvin RC - Södertälje RK
10:40 Dam 1 Göteborg RF - Uppsala RFC
11:00 Dam 2 Exiles Ladies - Malmö RC
11:30 Herr 1 Hammarby IF - Göteborg RF
11:50 Herr 2 Spartacus RUFC - NRK Troján
12:10 Dam 1 Pingvin RC - Kalmar Södra IF
12:30 Dam 2 Vänersborgs RK - Lugi Lions RK
13:00 Herr 1 Göteborg RF - Sthlm Exiles RFC
13:20 Herr 2 NRK Troján - Pingvin RC
13:40 Dam 1 Kalmar Södra IF - Göteborg RF
14:00 Dam 2 Lugi Lions RK - Exiles Ladies
14:30 Herr 1 Vänersborgs RK - Hammarby IF
14:50 Herr 2 Södertälje RK - Spartacus RUFC
15:10 Dam 1 Uppsala RFC - Pingvin RC
15:30 Dam 2 Malmö RC - Vänersborgs RK
16:00 Herr 1 Hammarby IF - Sthlm Exiles RFC
16:20 Herr 2 Spartacus RUFC - Pingvin RC
16:40 Dam 1 Pingvin RC - Göteborg RF
17:00 Dam 2 Vänersborgs RK - Exiles Ladies
17:30 Herr 1 Vänersborgs RK - Göteborg RF
17:50 Herr 2 Södertälje RK - NRK Troján
18:10 Dam 1 Uppsala RFC - Kalmar Södra IF
18:30 Dam 2 Malmö RC - Lugi Lions RK

Söndag 10 juli

    Hemmalag   Bortalag
09:00 Dam Plate semi 3:a grupp 1 - 4:a grupp 2
09:20 Herr Plate semi 3:a grupp 1 - 4:a grupp 2
09:40 Dam Plate semi 3:a grupp 2 - 4:a grupp 1
10:00 Herr Plate semi 3:a grupp 2 - 4:a grupp 1
         
10:30 Dam Plate 7:e-8:e förl Plate semi 1 - förl Plate semi 2
10:50 Herr Plate 7:e-8:e förl Plate semi 1 - förl Plate semi 2
         
11:20 Dam Cup semi 1:a grupp 1 - 2:a grupp 2
11:40
Herr Cup semi 1:a grupp 1 - 2:a grupp 2
12:00 Dam Cup semi 1:a grupp 2 - 2:a grupp 1
12:20 Herr Cup semi 1:a grupp 2 - 2:a grupp 1
         
12:50 Dam Final Cup 1:a-2:a Vinn Cup semi 1 - Vinn Cup semi 2
13:20 Herr Final Cup 1:a-2:a Vinn Cup semi 1 - Vinn Cup semi 2
         
13:55
Dam Final Plate 5:e-6:e Vinn Plate semi 1   Vinn Plate semi 2
14:15 Herr Final Plate 5:e-6:e Vinn Plate semi 1   Vinn Plate semi 2
14:35 Dam Cup 3:e-4:e förl Cup semi 1   förl Cup semi 2
14:55 Herr Cup 3:e-4:e förl Cup semi 1   förl Cup semi 2
         
15:15 Prisutdelning      

 

 

 

Skribent: Tävlingskommitté
Epost: This is a mailto link

 

 

 

we are sw rugby

_